Naše služby


    Retinolový peeling

Retinolový peeling omezuje výskyt jemných vrásek, pomáhá zmírnit projevy akné a jeho následky, zpevňuje pokožku a zjemňuje její strukturu. Zároveň redukuje pigmentové skvrny a výrazně snižuje pravděpodobnost jejich tvorby. Obsahuje složku bisabolol, která pomáhá zklidnit pokožku. Výsledkem ošetření se stává hladší, zdravější a na první pohled zářivější pleť.

Oproti klasickým peelingům se liší způsobem působení na pokožku. Neodstraní přímo horní odumřelou vrstvu pokožky, ale působením na hlubší struktury pokožky dojde ke tvorbě buněk nových a tím k přirozené obměně.

Po aplikaci retinolového peelingu bývá pokožka několik dní vysušená. Druhý až třetí den po aplikaci se začnou olupovat buňky svrchní vrstvy kůže. Toto může trvat až týden. Jedná se o přirozený proces, po němž se po několika týdnech projeví zlepšení pokožky v podobě nové, zdravější a jemnější pleti s minimem vrásek a pigmentových skvrn. Po dobu alespoň dvou týdnů po zákroku je vhodné se vyhýbat slunečnímu záření a na pokožku preventivně aplikovat přípravky s vysokým UV faktorem.

Peeling může být aplikován na tvář, krk, dekolt, ruce a záda, ... Pro nejlepší výsledek je vhodné kůru zopakovat 2 - 4x v odstupu přibližně šesti týdnů v závislosti na typu pleti a její konkrétní problematice. Již i po jednom ošetření je ale vidět výborný výsledek.

Kontraindikace: známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků, těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající v místě aplikace


Aplikace botulotoxinu

Moderní estetická a korektivní medicína si s vráskami umí velmi dobře poradit. Botulotoxin je injekčně aplikován do svalu, kde se naváže a dočasně přeruší spojení mezi svalem a nervem, který sval ovládá. Tím dochází k omezení pohybu mimických svalů, které způsobují vrásky. Efekt začíná být patrný během 2-5 dnů, definitivní výsledek se pak projeví do 3 týdnů. Průměrná doba trvání efektu je 3-6 měsíců. Při opětovné aplikaci před úplným odezněním efektu se doba působení botulotoxinu postupně mírně prodlužuje. 

Tato metoda působí také jako prevence proti tvorbě hlubokých vrásek. Po dobu účinku botulotoxinu se nebudou vrásky nadále prohlubovat a po jeho odeznění se neobnoví ve své původní velikosti.

Další možností použití botulotoxinu je omezení nadměrného pocení. Aplikuje se do dané oblasti injekční technikou kožních pupenů. Efekt začíná být patrný během 5-14 dní  a přetrvává asi 6-9 měsíců.

Jednotlivé oblasti vhodné k ošetření: čelo, glabella (vrásky mezi obočím), oční vějířky, podpaží a další oblasti dle individuální dohody

Kontraindikace: alergie na podávanou látku, těhotenství, kojení, nervosvalová onemocnění, periferní neuropatie, současné užívání či dlouhodobá aplikace aminoglykosidových antibiotik, celkově kortikosteroidů, poruchy koagulace, krvácení, psychózy

Injekční mezoterapie

Mezoterapie je invazivní postup, který spočívá v podnětu tvorby kolagenu, elastinu a nových buněk. To následně vede k vypnutí kůže, vyrovnání drobných vrásek, celkovému zlepšení kvality pokožky a zpomalení stárnutí. Při aplikaci se mikroinjekcemi (po lokálním znecitlivění pokožky krémem s anestetikem) do střední vrstvy kůže vpraví speciální léčivé roztoky obsahující kyselinu hyaluronovou, aminokyseliny, vitamíny a další účinné látky. Jejich složení závisí na účelu aplikace a ošetřované oblasti.

K ošetření je vhodná kterékoliv části obličeje, krku, dekoltu, horní části rukou, ... 1 ml preparátu obvykle vystačí na jednu oblast, včetně párové. Jedná se např. o oční vějířky nebo čelo nebo nosoretní rýhy apod. 2 ml preparátu vystačí na celý obličej, obě ruce, krk, ...

Mezoterapii je v úvodu doporučeno zopakovat celkem třikrát po 3-4 týdnech. K udržení výsledku stačí následné opakování po 6-12 měsících. Jedná se o oblíbenou metodu pro ty, kteří preferují přirozené výsledky estetických zákroků.

Injekční forma aplikace způsobuje oproti jiným metodám nejmenším podráždění pokožky.

Ošetření je vhodné pro ženy i muže, na zákroku se zdržíte cca 45 až 60 minut.

Kontraindikace: známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků, těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, akutně probíhající onemocnění

Dermální výplně kyselinou hyaluronovou

Výplňové materiály neboli fillery jsou gelovité látky na bázi kyseliny hyaluronové určené k injekčnímu vyplňování vrásek a rýh, modelaci kontur obličeje, vyplnění jeho objemu, revitalizaci dekoltu, krku nebo rukou, a také ke zvětšení objemu rtů. Kyselina hyalurovaná je látka, která je v lidském organismu přítomna přirozeně. Nejčastěji se pomocí aplikace dermálních výplní řeší hluboké vrásky, a to zejména nosoretní rýhy, vrásky kolem očí a na čele. Kromě vrásek lze pomocí dermálních výplní řešit také tmavé kruhy či váčky pod očima a nežádoucí úbytek tkáně kdekoliv po těle. 

Aplikace dermálních výplní je miniinvazivní ošetření prováděné v lokální anestezii, čímž se minimalizuje nepohodlí při zákroku. Používáme výhradně výplňové materiály prémiových značek. 

Trvanlivost výplňových materiálu závisí na jak na použitém výplňovém materiálu, tak na rychlosti metabolismu organismu a místě aplikace, takže je u každého pacienta individuální. Obecně ovšem dokážou dermální výplně vydržet šest až dvanáct měsíců, pak je vhodné zákrok zopakovat.

Po zákroku se můžete bezprostředně vrátit do práce nebo vykonávat běžné denní činnosti. Někdy se mohou v místě ošetření dočasně objevit zčervenání nebo modřinky, které zpravidla u aplikace do kůže vymizí do 48 hodin, u aplikace do rtů do týdne. 

Po zákroku by se nemělo šest hodin dotýkat ošetřené plochy, aby se zabránilo poranění pokožky, nevystavovat ošetřenou oblast intenzivnímu teplu nebo expozici UV záření, dokud neopadne otok a začervenání, vyhnout se užívání aspirinu, nesteroidních antirevmatik. Je také vhodné se 1 - 2 dny po aplikaci vyvarovat přílišné tělesné námahy. Do týdne po aplikaci výplní je vhodné vyvarovat se masáží obličeje a jiných kosmetických ošetření obličeje. Po dobu 6 hodin omezte výraznější mimiku v ošetřené oblasti.

Zákrok trvá přibližně 30 - 60 minut dle lokality ošetení

Kontraindikace: Akutní infekce (zejména v místě vpichu), autoimunitním onemocnění, dermatomyositis, lupus, revmatoidní artritida, sklerodermě, imunosuprese, těhotenství. U některých typů výplní poruchy srážlivosti krve, alergie na lidokain

Profhilo

Profhilo je čistá kyselina hyaluronová určená ke zlepšení kvality pokožky. Na základě kombinace kyseliny hyaluronové s nízkou a vysokou molekulární hmotností dochází po aplikaci k efektu zvanému bioremodelace, při kterém dochází k hydrataci pokožky a zvyšuje se tvorba kolagenu a elastinu.  Díky tomuto efektu se tato patentovaná technologie nazývá SuperSkinBooster.

Ideálních výsledků se dosáhne již po dvou ošetřeních s odstupem jednoho měsíce. K udržení efektu je pak dostačující další aplikace po roce. Injekce se aplikuje do povrchové podkožní vrstvy, většinou do 10-ti bodů. 

K aplikaci jsou vhodné obličej, krk, dekolt, hřbety rukou, valy paží a kolena

Zákrok trvá včetně konzultace asi 20 minut.

Kontraindikace: známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaného přípravku, těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, akutně probíhající onemocnění

Injekční lipolýza

Injekční lipolýza je metoda určená k modelaci kontur těla v těch místech, kde se nedaří ovlivnit tukové polštářky cvičením nebo vhodnou dietou, např. podbradek, břicho, boky, hýždě, s

tehna, vnitřní kolena, bedra, paže a záhyby na zádech pod žebry. Je také velmi účinná v léčbě celulitidy.

Ošetření se provádí ambulantně, pomocí tenké jehličky se do kůže aplikuje speciální preparát, jehož část se získávaná ze sojových bobů. K odbourávání tuku dochází postupně, je enzymaticky štěpen na malé části, které jsou pak vyplaveny z těla. Viditelné výsledky jsou patrné již po první aplikaci, ale pro dosažení optimálního výsledku je většinou nutno zákrok zopakovat 2-4 krát s odstupem přibližně 6-8 týdnů. 

Zákrok trvá včetně konzultace asi 30 minut.

Kontraindikace: alergie na některou ze složek přípravku, alergie na sóju, těhotenství, kojení, závažná onemocnění jater a ledvin, akutní a chronické infekce