Naše služby


BF Lifting obličeje a dekoltu

BF Lifting je neinvazivní metoda s okamžitým viditelným výsledkem vyhlazení pleti. Jedná se o metodu lymfodrenáže, při které dochází k detoxikaci pokožky v oblasti obličeje a dekoltu. Již po prvním ošetření je pleť viditelně vypnutá, pravidelným ošetřením lze i jen pomocí této metody velice úspěšně redukovat vrásky.

Další výhodou BF Liftingu je, že po jeho provedení jsou póry v pleti otevřeny a tím je Vaše pleť dokonale připravena na další druhy ošetření.

Ošetření je velice příjemné a trvá přibližně 60 minut

Hydrolifting

Hydrolifting je neinvazivní metoda intezivní hydratace pleti. Má optimální preventivní anti-aging efekt. Pleť je po ošetření vysoce hydratovaná, poroto se hydrolifting provádí jen od jara do podzimu, aby nedošlo vlivem nízkých venkovních teplot k poškození pleti. V dalších dvou až třech týdnech po ošetření se pleť dokonale rozzáří, vypne, zpevní a vyhladí. Opakování je doporučeno s odstupem dvou až čtyř týdnů.

Během zákroku se nejprve provádí uvolnění lymfatických uzlin a lymfodrenáž obličeje. Následně se aplikuje enzymatický peeling a po jeho odstranění se do takto připravené pokožky speciálním nástavcem zapracuje léčivý roztok obsahující kyselinu hyaluronovou, aminokyseliny, vitamíny a další účinné látky. Ošetření je zakončeno hydratační maskou.  

Zákrok trvá cca 60 min.

Ultrazvuková špachtle

Ultrazvukové čištění je nejmodernější způsob ošetření pleti. Je bezbolestné, šetrné a přitom hloubkové a velmi účinné. Odstraňuje přebytečný maz, odumřelé buňky, černé tečky i akné. Zlepšuje prokrvení a tím napomáhá zpomalovat přirozený proces stárnutí pokožky.

Procedura s sebou nepřináší žádná specifická omezení či doporučení. Před samotným zákrokem je zapotřebí jen velmi důkladné odlíčení. Ihned po ošetření, které trvá asi 30 minut, je klient schopen jakékoliv činnosti.

Kontraindikace: Pokožka podrážděná slunečním zářením a aktivně probíhající kožní onemocnění. 

Mikrodermabraze

Tato metoda funguje na principu mechanického peelingu. Pomocí krystalů a současného působení podtlaku dochází k odstranění odumřelých buněk. Mikrodermabraze dále mírně vyhlazuje a redukuje vrásky na obličeji, drobnější jizvičky a strie. Po ošetření, které trvá cca 30 minut, je pleť hladká, pružná a jemná.

Procedura s sebou nepřináší žádná specifická omezení či doporučení. Před samotným zákrokem je zapotřebí velmi důkladné odlíčení. Ihned po ošetření, které trvá asi 30 minut, je klient schopen jakékoliv činnosti včetně podstoupení dalšího ošetření pleti.

Kontraindikace: Pokožka příliš podrážděná slunečním zářením a aktivně probíhající kožní onemocnění. 

             Chemický peeling

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která omlazuje, regeneruje, barevně sjednocuje a rozjasňuje pleť. Pomocí tohoto ošetření dochází k redukci jemných vrásek, pigmentových skvrn, drobných jizviček a akné.

Principem ošetření je nastartování postupné obměny buněk pokožky. Na pokožku je nanesen preparát obsahující enzymy a chemické látky, který je po několika minutách působení neutralizován. Nejprve dojde k rozvolnění povrchové vrstvy kůže, která se následně začne olupovat a obnovovat. Tím je dosaženo mladistvějšího a svěžejšího vzhledu již po prvním zákroku.

Používáme peelingy od britské značky Medik8. Jejich složení zaručuje maximální možný efekt již po prvním ošetření a jsou vhodné pro všechny typy pleti. Druh peelingového preparátu je vybírán v závislosti na typu pleti  a požadovaném efektu. Pokud si budete přát dosáhnout výraznějších efektů, je nutné absolvovat více sezení, v průměru okolo tří.

Peeling může být aplikován na tvář, krk, dekolt, ruce a záda.

Před zákrokem nepodstupujte jiné peelingy nebo dermabrazi, pokožku nedepilujte a neepilujte. Pro nejlepší výsledek je vhodné pokožku na ošetření připravit používáním přípravků s obsahem vitamínu C a vitamínu A. Během zákroku, který trvá většinou samotný trvá několik minut, budete pociťovat jemné štípání. Po zákroku Vám bude na pokožku nanesen zklidňující krém. Bezprostředně po ošetření je pokožka začervenalá, může se objevit mírný otok. V následujících dnech může být pokožka trochu zarudlá, při razantnějším ošetření se mohou utvořit jemné stroupky. Vrchní část pokožky se začne postupně olupovat, což je žádoucí jev. Hojení probíhá celkově od jednoho dne do dvou týdnů v závislosti na citlivosti pokožky a použité síle peelingu. Po dobu hojení je nutné se vyhýbat přímému slunečnímu záření a soláriím a užívat krémy s vysokým stupněm ochrany.   

Kontraindikace: těhotenství, aktivně probíhající virové kožní onemocnění v místě ošetření (opary, bradavice, atd.) 

Bezjehličková mezoterapie

Tato metoda zajišťuje silný liftingový efekt. Jedná se o neinvazivní zákrok, při kterém se stimuluje svalový tonus tak, aby došlo k vyhlazení vrásek a rozzáření Vaší pleti. Pro dlouhodobější výsledek je vhodné ošetření opakovat.

Zajímavé ošetření, které trvá okolo 80 minut.

Bezjehličková radiofrekvence

Vrásky se postupem času tvoří každému z nás, jsou způsobeny nedostatkem kolagenu v podkoží. Obnovení hladiny kolagenu je možné pomocí vhodné tepelné stimulaci, kterou v tomto případě představuje radiofrekvenční technologie. Teplo pomáhá vypnout pokožku a zároveň stimuluje tvorbu kolagenových vláken.

Jedná se o bezbolestné ošetření, které je možné podstoupit celoročně. Výsledky vyhlazení vláken jsou patrné již po prvním zákroku. K dosažení nejlepšího efektu je nutné absolvovat sérii tří až šesti ošetření v průběhu dvou měsíců.   

Zákrok trvá 20 - 40 min dle velikosti ošetřované oblasti. 

Rizika a kontraindikace: těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, aktivní opary, těžká cukrovka, mykózy v místě ošetření, kardiostimulátor, problémy termoregulace, přecitlivělost tkáně

Aplikace botulotoxinu

Moderní estetická a korektivní medicína si s vráskami umí velmi dobře poradit. Botulotoxin je injekčně aplikován do svalu, kde se naváže a dočasně přeruší spojení mezi svalem a nervem, který sval ovládá. Tím dochází k omezení pohybu mimických svalů, které způsobují vrásky. Efekt začíná být patrný během 2-5 dnů, definitivní výsledek se pak projeví do 3 týdnů. Průměrná doba trvání efektu je 3-6 měsíců. Při opětovné aplikaci před úplným odezněním efektu se doba působení botulotoxinu postupně mírně prodlužuje. 

Tato metoda působí také jako prevence proti tvorbě hlubokých vrásek. Po dobu účinku botulotoxinu se nebudou vrásky nadále prohlubovat a po jeho odeznění se neobnoví ve své původní velikosti.

Další možností použití botulotoxinu je omezení nadměrného pocení. Aplikuje se do dané oblasti injekční technikou kožních pupenů. Efekt začíná být patrný během 5-14 dní  a přetrvává asi 6-9 měsíců.

Jednotlivé oblasti vhodné k ošetření: čelo, glabella (vrásky mezi obočím), oční vějířky, podpaží a další oblasti dle individuální dohody

Kontraindikace: alergie na podávanou látku, těhotenství, kojení, nervosvalová onemocnění, periferní neuropatie, současné užívání či dlouhodobá aplikace aminoglykosidových antibiotik, celkově kortikosteroidů, poruchy koagulace, krvácení, psychózy

Injekční mezoterapie

Mezoterapie je invazivní postup, který spočívá v podnětu tvorby kolagenu, elastinu a nových buněk. To následně vede k vypnutí kůže, vyrovnání drobných vrásek, celkovému zlepšení kvality pokožky a zpomalení stárnutí. Při aplikaci se mikroinjekcemi (po lokálním znecitlivění pokožky krémem s anestetikem) do střední vrstvy kůže vpraví speciální léčivé roztoky obsahující kyselinu hyaluronovou, aminokyseliny, vitamíny a další účinné látky. Jejich složení závisí na účelu aplikace a ošetřované oblasti.

K ošetření je vhodná kterékoliv části obličeje, krku, dekoltu, horní části rukou, ... 1 ml preparátu obvykle vystačí na jednu oblast, včetně párové. Jedná se např. o oční vějířky nebo čelo nebo nosoretní rýhy apod. 

Mezoterapii je v úvodu doporučeno zopakovat celkem třikrát po 3-4 týdnech. K udržení výsledku stačí následné opakování po 6-12 měsících. Jedná se o oblíbenou metodu pro ty, kteří preferují přirozené výsledky estetických zákroků. 

Ošetření je vhodné pro ženy i muže, na zákroku se zdržíte cca 45 až 60 minut. 

Kontraindikace: známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků, těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, akutně probíhající onemocnění

Dermální výplně kyselinou hyaluronovou

Výplňové materiály neboli fillery jsou gelovité látky na bázi kyseliny hyaluronové určené k injekčnímu vyplňování vrásek a rýh, modelaci kontur obličeje, vyplnění jeho objemu, revitalizaci dekoltu, krku nebo rukou, a také ke zvětšení objemu rtů. Kyselina hyalurovaná je látka, která je v lidském organismu přítomna přirozeně. Nejčastěji se pomocí aplikace dermálních výplní řeší hluboké vrásky, a to zejména nosoretní rýhy, vrásky kolem očí a na čele. Kromě vrásek lze pomocí dermálních výplní řešit také tmavé kruhy či váčky pod očima a nežádoucí úbytek tkáně kdekoliv po těle. 

Aplikace dermálních výplní je miniinvazivní ošetření prováděné v lokální anestezii, čímž se minimalizuje nepohodlí při zákroku. Používáme výhradně výplňové materiály prémiových značek. 

Trvanlivost výplňových materiálu závisí na jak na použitém výplňovém materiálu, tak na rychlosti metabolismu organismu a místě aplikace, takže je u každého pacienta individuální. Obecně ovšem dokážou dermální výplně vydržet šest až dvanáct měsíců, pak je vhodné zákrok zopakovat.

Po zákroku se můžete bezprostředně vrátit do práce nebo vykonávat běžné denní činnosti. Někdy se mohou v místě ošetření dočasně objevit zčervenání nebo modřinky, které zpravidla u aplikace do kůže vymizí do 48 hodin, u aplikace do rtů do týdne. 

Po zákroku by se nemělo šest hodin dotýkat ošetřené plochy, aby se zabránilo poranění pokožky, nevystavovat ošetřenou oblast intenzivnímu teplu nebo expozici UV záření, dokud neopadne otok a začervenání, vyhnout se užívání aspirinu, nesteroidních antirevmatik. Je také vhodné se 1 - 2 dny po aplikaci vyvarovat přílišné tělesné námahy. Do týdne po aplikaci výplní je vhodné vyvarovat se masáží obličeje a jiných kosmetických ošetření obličeje. Po dobu 6 hodin omezte výraznější mimiku v ošetřené oblasti.

Zákrok trvá přibližně 30 - 60 minut dle lokality ošetení

Kontraindikace: Při akutní infekci (zejména v místě vpichu), při autoimunitním onemocnění, dermatomyositis, lupusu, revmatoidní artritidě, sklerodermě, imunosupresi, známé alergii na lidokain. U některých typů výplní při těhotenství, při poruchách srážlivosti krve při alergii na lidokain.

Injekční lipolýza

Injekční lipolýza je metoda určená k modelaci kontur těla v těch místech, kde se nedaří ovlivnit tukové polštářky cvičením nebo vhodnou dietou, např. podbradek, břicho, boky, hýždě, stehna, vnitřní kolena, bedra, paže a záhyby na zádech pod žebry. Je také velmi účinná v léčbě celulitidy.

Ošetření se provádí ambulantně, pomocí tenké jehličky se do kůže aplikuje speciální preparát, jehož část se získávaná ze sojových bobů. K odbourávání tuku dochází postupně, je enzymaticky štěpen na malé části, které jsou pak vyplaveny z těla. Viditelné výsledky jsou patrné již po první aplikaci, ale pro dosažení optimálního výsledku je většinou nutno zákrok zopakovat 2-4 krát s odstupem přibližně 6-8 týdnů. 

Zákrok trvá asi 30 minut.

Kontraindikace: alergie na některou ze složek přípravku, alergie na sóju, těhotenství, kojení, závažná onemocnění jater a ledvin, akutní a chronické infekce

 Mikrojehličková radiofrekvence

Jedná se o nejúčinnější formu radiofrekvenčního ošetření, při kterém je pomocí mikrojehliček tepelná energie zavedena přímo k cílové tkáni v podkoží - ke kolagenním vláknům v podkoží, aniž by byl výrazně poškozen povrch pleti. Teplo silně zahřeje kolagenní a elastinová vlákna, která se díky přísunu tepelné energie okamžitě napnou, a tím dojde k omlazení pleti. Zároveň se nastartuje tvorba nového kolagenu, což způsobuje dlouhotrvající efekt hladké a vypnuté pokožky.

Další možností využití této terapie je výrazná redukce akné a jizev po akné a redukce strií.

Výhodou ošetření mikrojehličkovou radiofrekvencí je možnost jejího provádění po celý rok a možnost použití na prakticky všechny tělesné parti.

Vzhledem k intenzivnímu efektu metody jsou zpravidla doporučena 2 - 3 sezení s odstupem 4 - 6 týdnů - dle intenzity zákroku a reakce pleti. Ale i již po jednom ošetření je patrný výrazný efekt. Probíhající novotvorba kolagenu je dlouhodobý proces, kvalita pleti se stupňuje po dobu 3 - 5 měsíců.

Před zákrokem je aplikován anestetický krém, aby bylo následné ošetření téměř nebolestivé. Po zákroku je do pokožky pro větší efekt zapracováno sérum a následně aplikována zklidňující maska. Bezprostředně po výkonu bývá kůže začervenalá a mírně oteklá, ale během jednoho až dvou dnů se stav vrátí k normálu. Délka regenerace závisí na intenzitě zákroku. Po ošetření je vhodné pokožku ošetřovat krémem a bránit jejímu vysušení a několik týdnů je nutno používat sluneční ochranu s faktorem SPF 50+.

Zákrok trvá přibližně 90 - 120 minut

Kontraindikace: Akutní zánětlivé a virové onemocnění na kůži, akutní onemocnění, nádorové onemocnění, těhotenství, kojení, implantovaný kardiostimulátor nebo defibrilátor, imunosuprese, abnormální hojení jizev, ošetření místa do jednoho roku od chirurgického zákroku v dané oblasti, nadměrně opálená pokožka nebo opakované použití solaria během posledních dvou týdnů, fototyp V (tmavá IV), ošetření oblasti s tetováním nebo permanentím make-upem (okolí může být ošetřeno), užívání isotretinoinu (Accutane) během 6 měsíců před ošetřením